Landport YTX9A-BS 12V 9Ah


Цена:
2,599 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LTX9A-BS, 12 волти, 9 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LTX9A-BS е претходно наполнет на суво и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. LTX9A-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
9 (10 ч.)
CCA (A/EN)
120
Должина (мм)
135
Ширина (мм)
75
Висина (мм)
139
Вкупна висина (мм)
139

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи