Landport YTX30L-BS 12V 30Ah


Цена:
7,799 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LTX30L-BS, 12 волти, 30 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LTX30L-BS е претходно наполнет на суво и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е, по полнењето и полнењето, 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. LTX30L-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
30 
CCA (A/EN)
320
Должина (мм)
167
Ширина (мм)
126
Висина (мм)
174
Вкупна висина (мм)
174

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи