Landport YTX16-BS 12V 14Ah


Цена:
4,269 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LTX16-BS, 12 волти, 14 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LTX16-BS е претходно наполнет сув и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. LTX16-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
14 (10 ч.)
CCA (A/EN)
230
Должина (мм)
150
Ширина (мм)
87
Висина (мм)
161
Вкупна висина (мм)
161 

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи