Landport YTX14AH-BS 12V 12Ah


Цена:
3,899 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LTX14AH-BS, 12 волти, 12 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LTX14AH-BS е претходно наполнет на суво и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. LTX14AH-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
12 (10 ч.)
CCA (A/EN)
210
Должина (мм)
133
Ширина (мм)
90
Висина (мм)
164
Вкупна висина (мм)
164

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи