Landport YTX12A-BS 12V 10Ah


Цена:
2,849 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LT12A-BS, 12 волти, 10 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LT12A-BS е претходно наполнет сув и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. YLT12A-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
10 (10 ч.)
CCA (A/EN)
175
Должина (мм)
150
Ширина (мм)
88
Висина (мм)
105
Вкупна висина (мм)
105

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи