Landport YTR4A-BS 12V 2.3Ah


Цена:
1,099 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Моторната батерија LTR4A-BS, 12 волти, 2,3 Ah, е стартер батерија со AGM технологија. LTR4A-BS е претходно наполнет на суво и доаѓа со пакет со киселина. Оваа оловно-киселинска батерија е 100% без одржување и отпорна на истекување. Може да се инсталира во навалена положба до 45°. LTR4A-BS е вистински аларм и погоден за сезонска употреба и кратки растојанија.

Технички спецификации
Напон (V)
12
Капацитет (Ах)
2.3 (10 ч.)
CCA (A/EN)
45
Должина (мм)
113
Ширина (мм)
48
Висина (мм)
85
Вкупна висина (мм)
85

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи