K2 Texar 5W40 BDL Синтетско Моторно Масло 1л


Цена:
580 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Синтетичко моторно масло развиено со технологијата NANOTECH.

  • Добиено со хемиска синтеза.
  • Голема отпорност према оксидацијата во споредба со минералните и полусинтетските масла.
  • Молекули на адитиви го намалуваат триењето и штитат од абење.
  • Намалена потрошувачка до 2.5% во споредба со полусинтетски и минерални масла.
  • Исполнува стандарди: ACEA A3/B3/B4 , API SL/CF , MB 229.3 , VW 502.00/505.

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи