K2 Texar 5W-40 XN 5L


Цена:
1,500 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

K2 TEXAR 5W-40 XN 5L, модерно синтетичко масло за мотори, развиено и произведено со користење на најновата технологија NANOTECH.

Молекулите со специјална намена на адитивите го намалуваат триењето и совршено го штитат моторот од абење.

Соединенијата за перење / распрснување, анти-оксидативни, антикорозивни состојки, составени соодветно, обезбедуваат соодветни услови за работа на моторот независно од условите, температурните вредности и стилот на возење на возачот.

Обезбедува далеку подобро подмачкување и заштита на моторот во споредба со полусинтетичките и минералните масла и овозможува намалување на потрошувачката на гориво до 2,5%.

Особено при пониски температурни вредности, го олеснува стартувањето на моторот и побрзо достигнува до критичните места за подмачкување.

Го оддржува моторот чист.

Се препорачува за автомобили и комбиња за испорака што се движат на бензин, дизел или LPG, независно од степенот на абење на моторот.

Ги исполнува барањата на ACEA A3 / B4, API SN / CF; MB229.3, VW 502.00 505.00, RN 0700/0710

 

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи