К2 Texar 10W-40 Полусинтетско Моторно Масло 1л


Цена:
519 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Модерно полусинтетичко моторно масло со NANOTECH технологија. Специјалните молекули на адитиви го намалуваат триењето и штитат од абење. Детергентите, антиоксидансите и адитивите против корозија ја осигуруваат одличната работа на моторот во секои услови. Се препорачува за автомобили и лесни комерцијални возила за бензин, дизел и мотори кои работат на ТНГ.

Исполнува стандарди: ACEA A3/B3/B4, API SL CF, MB 229.1, VW 505.00. 

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи