К2 TEXAR 10W-40 Полусинтетско моторно масло


Цена:
299 Ден.

Вклучено ДДВ

Залиха:
На залиха

Опис

Модерно полусинтетичко моторно масло со NANOTECH технологија.

  • Молекули на адитиви го намалуваат триењето и штитат од абење.

  • Детергенти, антиоксиданси, адитиви против корозија ја осигуруваат одличната работа на моторот во секои услови.

  • Се препорачува за автомобили и лесни комерцијални возила за бензин, дизел и мотори кои работат на ТНГ.

  • Исполнува стандарди: ACEA A3/B3/B4, API SL CF, MB 229.1, VW 505.00. 

 

Можеби ќе ви се допадне...

Разгледувани производи